Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pilové svaly

11. 5. 2008

Všechny viditelné svalové partie - prsní svaly, zádové svaly, vánočka na břiše, lýtka a stehna, upoutají pozornost. Ale co ty menší svaly, které zaostávají, nejsou dobře viditelné, a které jsou pojítky těch větších? Těmi se rozliší skvěle vybudovaná postava. A právě sval pilový patří do této skupiny. Jeho místo je po stranách hrudníku pod prsními svaly. Které cviky si myslíte, že je pro rozvoj těchto svalů ten pravý?

Pullover:
Tento cvik není přímo na rozvoj pilového svalu. Ale jsou do něj zapojeny prsní svaly, záda, tricepsy a nejenom pilové svaly. Provádějte tento cvik, ale ne s cílem zatěžovat pouze pilové svaly.
Lehněte si křížem přes lavičku, nejlépe přes střed tak, aby ramena kopírovaly vnější okraj lavičky a na lavičce spočívaly jenom záda s lopatkami. Zafixujte polohu těla. Uchopte činku a zvedněte ji kolmo nad hlavu. Toto je počáteční poloha cviku. Zhluboka se nadýchněte a pomalým obloukovitým pohybe spouštějte činku co nejvíc za hlavu. Spodní poloha je velmi individální, protože závisí od rozsahu pohybu vašich ramen. Následně činku spolu s výdechem tahem přemístíte zpět nad hrudník. Pohyb vychází výlučně z ramenního kloubu, při maximální fixaci hrudníka a kloubu. Celé jedno opakovaní vykonejte na jeden nádech. To znamená, že v počáteční poloze cviku se nadýchnete a při dokončování opakovaní vydýchněte.

PulloverPullover

Kliky:
Tento cvik zatěžuje pilové svaly o mnoho více než-li pullover, ale jen tehdy pokud provede jednu důležitou úpravu techniky. V nejvyšším bodu cviku musíte ramena posunout co nejvíce vpřed a v této pozici chvíli vydržet. To platí pro každý tlakový cvik na hrudník, pokud chcete zároven procvičit pilové svaly.